+48 607 706 603
info@rewosport.pl

Elektroniczny pomiar czasu na zawodach sportowych

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze systemu pomiaru czasu oraz sprawdzony sprzęt gwarantują sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wyniki dostępne w kilka minut po zakończeniu zawodów a także wyniki wyświetlane na żywo na ekranie w okolicy mety lub online.

Dysponujemy sprzętem do pomiaru czasu z wykorzystaniem fotokomórek i bezprzewodowej łączności między startem i metą nawet na odległość 5 km w linii prostej a także nowością w naszym kraju – zautomatyzowanym systemem do ręcznego pomiaru czasu.

1. Pomiar czasu oparty o fotokomórki doskonale sprawdza się we wszelkich dyscyplinach sportu gdzie wymagana jest wysoka precyzja pomiaru czasu (nawet do 0,001 sekundy) – od przecięcia linii startu do przecięcia linii mety, czyli np. wszelkie wyścigi indywidualne na czas:
– jazda indywidualna na czas na rowerach – uphill, downhill, enduro, czasówki szosowe
– biegi indywidualne na czas
– zawody narciarskie i snowboardowe

Należy pamiętać, że pomiar czasu z użyciem fotokomórek nie nadaje się do pomiaru czasu podczas imprez masowych, a nawet takich kiedy na metę może jednocześnie przybyć kilka osób. W takim wypadku należy zastosować pomiar czasu z wykorzystaniem chipów dalekiego zasięgu (RFID UHF) jednak należy wziąć pod uwagę dużą niedokładność pomiaru czasu takiego systemu, włącznie z dużym prawdopodobieństwem nieprawidłowej kolejności w wynikach zawodników przybywających blisko siebie jeden po drugi na metęwskazane zabezpieczenie w postacie wideo zapisu z metu.

2. Zautomatyzowany system do ręcznego pomiaru czasu – to oprogramowanie znacznie ułatwiające prowadzenie ręcznego pomiaru czasu (bez chipów i fotokomórek), także ze startem i metą w innym miejscu oraz z kilkoma międzyczasami w różnych miejscach trasy, umożliwiający wyświetlanie wyników na żywo online oraz na żywo na ekranie w dowolnym miejscu (na mecie, starcie, w biurze zawodów, itd.).

Istnieje możliwość pomiaru czasu na dowolnych zawodach sportowych w dowolnej dyscyplinie i formule pomiaru (start masowy, interwałowy, falami, sztafety, itd.).

Pomiar czasu oparty zautomatyzowany system do ręcznego pomiaru czasu świetnie sprawdzi się w dowolnych zawodach sportowych gdzie nie jest wymagana bardzo duża dokładność samego pomiaru czasu, a organizatorowi zależy np. na większej ilości międzyczasów na trasie. Takie zawody to np.:
– biegi górskie w tym długodystansowe,
– wyścigi rowerowe w tym górskie (MTB), maratony, enduro, itd.
– biegi na orientację,
– adventure race,

To doskonała alternatywa dla pomiaru czasu z wykorzystaniem chipów dalekiego zasięgu (RFID UHF) ale może być również jego uzupełnieniem a nawet być połączony.
To doskonała alternatywa również ze względu na znacznie niższe koszty wykonania usługi pomiaru czasu dla organizatora imprezy sportowej.

Zapraszam do współpracy organizatorów imprez sportowych, szkoły, kluby sportowe, urzędy miast, itd.

Email: info@rewosport.pl
Telefon: +48 607 706 603