+48 607 706 603
info@rewosport.pl

Uphill MTB Stożek 2021 – WAŻNE informacje dla startujących

Uphill MTB Stożek 2021 – WAŻNE informacje dla startujących

DOJAZD DO WISŁY
W związku z nadal trwającym remontem drogi powiatowej nr 941 (droga do Wisły ze Skoczowa przez Ustroń) na odcinku od Wisły Obłaziec do Wisły Oaza BARDZO PROSIMY o zaplanowanie sobie więcej czasu na dojazd do Wisły. Aktualnie bardzo często odcinek Ustroń Polana – Wisła Centrum pokonuje się nawet godzinę dłużej niż zwykle, a zdarza się że jeszcze dłużej – również w dni robocze, w weekendy bywa jeszcze gorzej!

PROPONOWANE ALTERNATYWNE TRASY DOJAZDU DO WISŁY:
1. przez Cieszyn i Czechy -> Cieszyn – droga S52 – Cesky Tesin droga nr 46 a dalej nr 11 – droga 474 – Navsie – Jablonkuv – Bukovec – Jasnowice (PL) droga nr 943 – Istebna – droga nr 941 – Przeł. Kubalonka – Wisła Głębce – Wisła Łabajów. Przejazd z Cieszyna do Wisły Łabajów zajmuje ok. 1 godziny – 1 godziny 15 minut.

Droga ekspresowa E75 / 48->11 – od Cieszyna w kierunku Cadcy i Ziliny, omijająca Trinec jest bezpłatna. Po 5 km od przekroczenia granicy PL/CZ w Cieszynie Boguszowicach należy zwrócić uwagę aby zjechać na drogę nr 11 w kierunku Ziliny (SK), Cadcy (SK) i Jablunkova – dalej droga nr 46 w kierunku Frydka Mistka to płatna autostrada.

2. przez Bielsko-Białą i Szczyrk -> Bielsko-Biała – droga ekspresowa S1 – zjazd na Buczkowice i Szczyrk – droga nr 942 – Przeł. Salmopolska – Wisła
. Przejazd z Bielska-Białej (węzeł BB Komorowice – S1/S52) do Wisły Łabajów zajmuje ok. 1 godziny.

BIURO ZAWODÓW !!! UWAGA – NOWA LOKALIZACJA !!!

ze względu na remont fragmentu ulicy Zjazdowej w Wiśle (droga dojazdowa do Ośrodka Narciarskiego Stożek) i wytyczony objazd remontowanego odcinka bardzo stromą i wąską drogą górską zdecydowaliśmy o przeniesieniu biura zawodów na miejsce startu – przy „Karczmie przy szlaku” Wisła, ul. Głęboka 1 oraz zapewnienie przy biurze zawodów bezpłatnego parkingu

biuro zawodów znajduje się przy „Karczmie przy szlaku” Wisła, ul. Głęboka 1
– biuro zawodów czynne 17.10.2021 w godzinach 09:00 – 10:30
– opłata startowa płatna gotówką lub kartą płatniczą
– chęć otrzymania faktury na firmę / klub / stowarzyszenie proszę zgłaszać przed dokonaniem płatności

PARKINGI
– w związku z zmianą lokalizacji biura zawodów dla zawodników dostępny będzie w ramach opłaty startowej duży parking przy starcie https://goo.gl/maps/uE57iJ18q6AZUopm6
– pozostałe parkingi zaznaczone na mapie są płatne we własnym zakresie
– odradzamy wjeżdżanie samochodami pod dolną stację kolei linowej Stożek, korzystając z wyznaczonego objazdu
– absolutnie niedozwolone jest przejeżdżanie samochodami przez budowany odcinek drogi!

TOALETY
– w barze przy dolnej stacji kolei linowej Stożek – w miejscu dekoracji – bezpłatne
– w „Karczmie przy szlaku” – przy starcie i biurze zawodów – płatne

KATEGORIE
kategorie Elita Kobiety i Elita Mężczyźni – zawodnicy posiadający licencje UCI lub PZKol w kategorii Elite lub U23 są klasyfikowani TYLKO w kategorii Elita Kobiety lub Elita Mężczyźni oraz w kategorii AZS, jeżeli reprezentują dodatkowo swoją uczelnię w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska. Zawodnicy licencjonowani nie są klasyfikowani w kategoriach Open i kategoriach wiekowych!

START
– znajduje się w pobliżu Karczmy Przy Szlaku (ul. Głęboka 1)
– start wg kolejności numerów startowych co 1 minutę

TRASA ZAWODÓW
– zawody odbywają się przy częściowo ograniczonym ruchu drogowym i pieszym – oznacza to, że po trasie mogą poruszać się samochody, inne pojazdy, rowerzyści, piesi, itd. Bardzo prosimy o zachowanie należytej ostrożności i stosowanie się do przepisów Kodeksu Drogowego szczególnie na odcinku 1,8 km od startu do dolnej stacji kolei linowej Stożek (m.in. jazda prawą stroną drogi)

– trasa będzie oznakowana strzałkami kierunkowymi (szczególnie w okolicy skrzyżowań, rozjazdów), taśmami biało czerwonymi i wstążkami biało czerwonymi.

za zgodą Nadleśnictwa Wisła i po konsultacji z wykonawcą remontu drogi (ul. Zjazdowa) trasa zawodów pozostaje bez zmian – dozwolony jest przejazd rowerami po remontowanym odcinku drogi, zamkniętym dla ruchu samochodowego.

DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW
– odbędzie się przy dolnej stacji kolei linowej Ośrodka Narciarskiego Stożek
– rozpocznie się o godzinie 14.00

WSZELKIE DODATKOWE PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI
info@rewosport.pl
messanger -> fb.com/rewosport
+48 607 706 603