+48 607 706 603
info@rewosport.pl

Pomiar czasu – RFID-UHF / chipy pasywne

RFID-UHF – chipy / tagi / transpondery pasywne

#chip, #tag, #chipy, #rfiduhf, #sportstiming

Wykorzystując system pomiaru czasu oparty o technologię RFID UHF (chipy) możemy zmierzyć czas w zawodach sportowych ze startem masowym, falowym, indywidualnym czy interwałowym a największą zaletą jest możliwość „zanotowania” jednorazowo większej ilości zawodników docierających na metę. Możemy zmierzyć jednocześnie czas w zawodach, podczas których zawodnicy jednocześnie pokonują różne dystanse zadeklarowane podczas rejestracji (np. wspólny start, różne dystanse).

ZALETY:
– brak ograniczeń co do ilości zawodników
– brak ograniczeń co do sposobu rozgrywania zawodów (różne opcje startu, różne dystanse podczas jednej imprezy, wiele okrążeń, itd.)
– dokładność: teoretycznie 0,1 sekundy, praktycznie około 0,2-0,4 sekundy

Doskonale sprawdza się we wszelkich dyscyplinach sportu gdzie na mecie może pojawić się jednorazowo co najmniej kilku zawodników:
== kolarstwo – górskie, szosowe, przełajowe
– MTB XC – cross country (wyścig na pętli) – mierzyliśmy czas m.in. na Pucharze Polski 2023 MTB XCO UCI-C2 w Jastrzębiu-Zdrój Pucharze Polski 2022 MTB XCO UCI-C3 w Jastrzębiu-Zdrój
– MTB XCM – maraton,
– TT – jazda na czas, uphill,
– MTB enduro,
– BMX,
– wyścigi szosowe (ROAD) – kryteria, etapówki, itd.
– wyścigi przełajowe (CX)
== biegi masowe
– maraton, półmaraton, 10km, 5km, itd.
– biegi górskie
– biegi przełajowe
== narciarstwo klasyczne – biegi narciarskie
== motorsport (enduro, hard-enduro, itd.)

WADY: mniejsza dokładność czasu (0,2-0,4 sekundy) niż w przypadku fotokomórek ORAZ możliwość odczytania chipów przez sprzęt (anteny, czytnik, system) w innej kolejności niż rzeczywiście miało to miejsce (np. w przypadku pojawienia się na punkcie pomiaru czasu kilku zawodników jednocześnie/bardzo blisko siebie) – w celu uniknięcia tego typu błędów stosujemy m.in. zapis wideo z linii mety. Wspomniane wady dotyczą każdego systemu RFID-UHF, niezależnie od producenta i posiadanego oprogramowania – wiele firm i osób obsługujących pomiar czasu o tym nawet nie wie lub nie wie jaka jest tego przyczyna.

OPROGRAMOWANIE

Do obsługi pomiaru czasu, a także do rejestracji oraz publikacji wyników na żywo i końcowych, wykorzystujemy oprogramowanie WebscorerPRO i platformę internetową Webscorer.com ze wszystkimi jej możliwościami.

W kompleksowej ofercie pomiaru czasu Rewosport znajdują się:
– 4 różne rozwiązania elektronicznego pomiaru czasu
– wyniki oficjalne dostępne nawet w kilka minut po zakończeniu zawodów
– wyniki na żywo online
– wyniki na żywo na ekranie w okolicy mety
– przygotowanie i obsługa zapisów na zawody oraz płatności (opłata startowa) online
– obsługa biura zawodów zapisów i wydawania numerów startowych
– wypożyczenie lub przygotowanie bezzwrotnych numerów startowych
– samowystarczalność energetyczna – jesteśmy w stanie zmierzyć czas także w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej

Wycena pomiaru czasu jest indywidualnie przygotowywana i uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wybranego rodzaju pomiaru czasu, ilości międzyczasów/punktów kontrolnych, przewidywanej ilości zawodników, obsługi biura zawodów, obsługi rejestracji i płatności online, czasu trwania zawodów, itd. Zapraszamy do kontaktu – info@rewosport.pl lub +48607706603