+48 607 706 603
info@rewosport.pl

Uphill MTB Stożek 2020 – podsumowanie

Uphill MTB Stożek 2020 – podsumowanie

Piękna słoneczna pogoda w ostatnią niedzielę października przywitała kolarzy w Wiśle. Tradycyjnie od kilkunastu lat, na jesień, u podnóża Stożka Wielkiego w Wiśle Łabajów, spotykają się kolarze górscy podczas jednej z ostatnich imprez sezonu – tak było i w tym roku. Tegoroczna edycja była wpisana do Kalendarza Zawodów PZKol, umożliwiając start zawodnikom posiadającym licencje, oraz jak zawsze była jedną z edycji Akademickich Mistrzostw Śląska. Zawody odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z panującą epidemią.

Uphill MTB Stożek to jazda indywidualna na czas pod górę – „tylko” 3,7 km długości i aż 370 m przewyższenia w pionie między startem i metą – to nie lada wyzwanie nawet dla najlepszych kolarzy. Warto wspomnieć, że wśród prawie 60 kolarzy, którzy w niedzielę postanowili zmierzyć się z podjazdem na Stożek, na starcie stanął również jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy ostatnich lat – Przemysław Niemiec – były już zawodowy kolarz drużyny World Tour „Lampre Merida” a później „UAE Team Emirates”, olimpijczyk z Pekinu, zwycięzca górskiego etapu Vuelta Espana, wielokrotny uczestnik Giro d’Italia, Vuelta Espania, Tour de France, Tour de Pologne, pomocnik największych gwiazd światowego peletonu. Podjazd na Stożek pokazał, że jazda w terenie rządzi się nieco innymi prawami niż jazda szosowa – Przemysław Niemiec wprawdzie wykręcił najlepszy czas wśród amatorów (zawodników bez licencji) 17:32,35, wyprzedzając o Rafała Loranca z Lalik o 20 sekund – ale najlepszy czas tego dnia należał do kolarza profesjonalnej drużyny MTB „JBG-2 Cryospace” – Mariusza Kozaka z Gliwic, na co dzień trenującego w Wiśle, jednego z najlepszych obecnie zawodników MTB w kraju – 16:35,56. Tuż za Mariuszem uplasował się również zawodnik licencjonowany Piotr Śliwiński z Gliwic (RK Aluminium Bike Team) z czasem 16:47,98. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Aleksandra Andrzejewska z Wisły (kategoria Elita K / z licencją) z czasem 20:35,77 natomiast wśród amatorek najszybsza była Klaudia Powroźnik z Andrychowa (GWSH Katowice) której podjazd zajął 26:18,69. Rekord trasy nadal, już od kilku lat, czeka na pokonanie! Pełne wyniki dostępne są na stronie organizatora: www.rewosport.pl

Impreza odbyła się zgodnie z planem a uczestnicy mogli liczyć na cenne nagrody i trofea dzięki partnerom, którym należą się ogromne podziękowania: Miasto Wisła, Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok, Ośrodek Narciarski i Bike Park Stożek w Wiśle, Polar / Sport Konsulting, Berkner – Premium Sportswear, Cyklo2 – sklep i serwis rowerowy Gliwice, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix Wisła, Hotel *** Podium – Wisła, Śląski Związek Kolarski, AZS Katowice, Rewo Camp – serwis karawaningowy Cieszyn, Reja – Szkoła Narciarska.

Pyszne drożdżówki dla uczestników przygotowała tego dnia wiślańska Cukiernia u Janeczki.
Piękne zdjęcia wykonała Barbara Dominiak oraz Małgorzata Kalinowska.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziękowania, że mimo epidemii i wielu z tym związanych obostrzeń, zechcieli tego dnia wystartować w Uphill MTB Stożek.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne zawody.

Więcej zdjęci: GALERIA